סדנאות לבנייה באדמה

במהלך שבוע הסדנה לומדים את עקרונות שיטת הבנייה, משלב השרטוט ויישומו על הקרקע ועד שלב הטיח מאדמה.

במהלך הסדנא בונים ומסיימים מבנה כיפה אחד.

לא צריך לחיות בקצה הר, או להתנזר מהעולם....כל אחד יכול לבוא, לגעת באדמה, לצאת מהבית ומהעבודה לשבוע של חוויה אנושית וחומרית.

הסדנא מתאימה לכל גיל. ילדים ומבוגרים שעובדים יחד, עבודת כפיים מהנה. העבודה המשותפת מקרבת, מלאת השראה וסיפוק עצום.

   

חברות הרוצות לעשות אירוע גיבוש חוויתי ויוצא דופן, מוצאים בעבודה עם האדמה אירוע שמחבר ומקרב בין העובדים וממחיש להם את החשיבות בעבודת צוות.

בסדנא לבנייה באדמה עובדי החברה לא מנהלים אחד את השני, הם עובדים יחד אחד עם השני, מתחלפים בתפקידים לפי צורך העבודה ולפי היכולת הטבעית של כל אדם ולומדים תוך כדי העבודה את היתרון בלנווט את האנשים ולא רק לנהל אותם.

קצב התקדמות בניית הכיפה ממחיש להם את התפוקה לעבודה נכונה. העבודה הפיזית עם הידיים מקרבת בין האנשים, וכך, משתפר שיתוף הפעולה וגורם לכולם ל"הגדיל ראש" ולהבין את החשיבות של כל אדם בשרשרת העבודה.

" אני רק יכולה לסכם את רשמי משבוע זה - חשבתי שאכיר שיטה שתתאים, אולי, למשהו שחשבתי לבנות מזה זמן מה, בשיטה שנראתה לי גם ישימה לביצוע עצמי וגם מאוד אסטטית ואקולוגית.

מה שקרה בפועל היה מפתיע - רב חושי, בין דורי, אקולוגי, בין אישי, ארכיטקטי, אסטתי, פיזי, שיתופי, מלא השראה, קולינארי, אנושי, ראשוני, בלתי שגרתי, מקרב לבבות, ובקיצור- קולוסלי.

אתמול אחר הצהריים חזרתי למקום וראיתי מבנה גמור (כמעט) אסטטי ומשתלב בנוף, אך מבנה רפאים - האנשים שעשו אותו היו חסרים מאוד והרוח הנעימה ששרתה שם, שלך היה חלק גדול בה, אולי נוצקה בתוך המבנה.

בדרכי למעלה, נתקלתי במדרגות באהרל'ה, וביחד סיכמנו שהיה וודסטוק...."

 

 

ההרשמה לסדנא הבאה החלה.

מומלץ מאוד להקדים ולהירשם.

להרשמה נא לשלוח מייל או להתקשר ליובל.

אימייל ליובל: ydelshad@gmail.com

   

 

 

 
אקו דום – מבני כיפות מאדמה בבנייה טבעית